5.5.2022 ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘÁT PÁD Z VÝŠKY


  Vyvěšeno dne: 05.05.2022

  
   Zveřejnil:  Hasič Tom

  1. května po sedmnácté hodině vyjíždí zásahová jednotka k záchraně zraněných osob po pádu z výšky v lomu u obce Rabí. Po příjezdu zjišťují že u tohoto zásahu se musí obejít bez asistence profesionálních kolegů, kteří byli vysláni jinam. Na pomoc však posílá operační důstojník jednotku hasičů z Rabí. Po náročném výstupu na skalní terasu zjišťujeme, že se jedná o slečnu s otevřenou zlomeninou ruky, která si navíc stěžuje na bolesti břicha a pánve. O kousek vedle ležící mladík má otevřenou zlomeninu spodní končetiny a rozsáhlý hematom brýlového typu. Závažnost zranění potvrzuje krev vytékající z uší a nosu. Při ošetřování obou zraněných už ale asistují záchranáři, velký kus práce odvedli hasiči z Rabí. Až v tento okamžik začíná být zřejmé, že se jedná o cvičení pro obě jednotky dobrovolných hasičů. Jsme rádi, že slečna i mladík mají zranění jen naoko, i když působí věrohodně a maskér si dal s přípravou záležet. Následuje příprava transportu obou zraněných ze skalní terasy ke čtyřkolkám, které zajistí další převoz k sanitnímu vozu. Pak přichází čas na vyhodnocení a návrat zásahových vozidel.