Ve zdravém těle zdravý duch

Rádi jsme vyhověli žádosti o prohlídku našeho zázemí dětmi z příměstského tábora v Sušici Tábor byl organizován Svatojánky z. s. a už jen název turnusu "Ve zdravém těle zdravý duch" přímo předurčoval, že se jedná jen a jen o děti zvídavé - což můžeme rádi potvrdit. Děti přišly společně s doprovodem 5. srpna. Na dvoře hasičské zbrojnice jsou připravena k prohlídce zásahová vozidla. Nesmazatelným dojmem ale byla čtyřkolka. Hasiči vše dětem vysvětlili a netušili určitě, jak dobře! Děti totiž toužily po další návštěvě..... Pro nás největší potěšení..... A tak se v pátek znovu chystáme na příchod malých hostů. Připravujeme vodní osvěžení. Běháním ve vodní mlze a vzájemnými útoky z malé hadice se svlažili výletníci hned po příchodu a protože bylo horko, tak ještě jednou na závěr. Děti určitě zajímá jak funguje vyprošťovací zařízení, vyzkoušely si hasičské zásahové oblečení. Nechyběla ani další prohlídka dalších aut s jením velkým překvapením (pro nás) - snad největší zájem vzbudily jedny z nejstarších vozidel - nákladní PRAGA V3S a traktor ZETOR. Před odchodem pouštíme na malou chvilku znovu vodu do hadic a "vodotrysků", rychle se osušit a snad někdy "Na shledanou"!

" Přejeme si, abyste nás nepotřebovali "