Tak jsme se konečně dočkali.


  Vyvěšeno dne: 07.06.2023

  
   Zveřejnil:  Hasič Tom

Tak jsme se konečně dočkali. Sedmý červnový den si určitě zapamatují všichni členové zásahové jednotky, jelikož bylo vyhověno naší žádosti ze strany Městského úřadu v Sušici o zakoupení nového zásahového vozidla. V podvečerních hodinách vozidlo s výraznými barvami couvá do garáže a všichni víme, že si zaslouží krátké představení. Celý předchozí proces ale nebyl zase tak jednoduchý. Začínáme dlouze studovat nabízená vozidla všech možných výrobců, prokousáváme se výběrovým řízením a začíná být zřejmé, že na úplně nové auto nebudeme mít dostatek peněz. Důvod je jednoduchý - vysoké ceny. A tak se začíná hledat nějaký rozumný kompromis. Nejideálnější bude koupě mírně ojetého vozidla. Celé výběrové řízení startuje opět od nuly s novým zadáním. Porovnání nejlepších nabídek nakonec přináší své ovoce a vozidlo se nám daří sehnat v ústeckém kraji u prodejce vozidel Ford. Ten přistupuje na naše požadavky ohledně předělání vozidla na hasičský speciál přesně dle technické specifikace. Jako nejvhodnější byl vybrán Ford Ranger Raptor s motorem 3,2 TDCi, sedmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem 4x4 včetně všech redukcí. Vůz má speciální nárazníky, naviják v přední části, zvýšené sání pro průjezd vodním tokem, závěsné zařízení na 3,5 tuny a disponuje další výbavou potřebnou k zajištění zásahové činnosti. Kabina je pětimístná, velký úložný prostor na korbě automobilu přímo vybízí k přepravě veškerého potřebného technického materiálu k daným zásahům. Následně je polepen do hasičských barev (toto vozidlo je prvním v naší flotile s jiným odstínem barvy), prodejce dodává výstražné zvukové zařízení, vysílačky a další předem dohodnutou výbavu.
A tak máme dalšího velkého pomocníka k záchraně lidských životů, majetku a v neposlední řadě i životního prostředí, který nám výrazně zvýší efektivnost všech těchto zásahů. Nesmíme zapomenout na obrovskou finanční podporu ze strany města Sušice, bez které bychom si takovou techniku nikdy nemohli dovolit. A děkujme i za Vás všechny, jelikož tato technika neslouží jen hasičům na hraní (jak si mnozí myslí), ale je pořizována pro Vás všechny, aby pomáhala a chránila a zachraňovala lidské životy.