Nácvik zásahu u dopravní nehody

V průběhu sobotního dopoledne dne 5. 2. 2022 dodali členové zásahové jednotky zcela nový facelift vozidlu Škoda Felicia. Obstarožní Felda se během čtyř hodin změnila k nepoznání. O co se jednalo ve skutečnosti? Byl to první letošní výcvik zásahové jednotky, během kterého si měli přítomní zopakovat zásady a postupy při vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Ke slovu tak přišlo elektrohydraulické vyprošťovací zařízení LUKAS, které má výjezdová jednotka k dispozici necelý rok. V průběhu výcviku bylo nejprve vozidlo převráceno na bok. V této poloze byla provedena stabilizace vozidla, odstranění některých skel a demontáž zadních dveří. Následně převracíme auto zpět na kola a traktorová radlice ho mění na vrak po dopravní nehodě. Hasiči používají pro vyproštění zraněné osoby veškerou techniku. Poté se zkouší na již zohyzděné Felicii další možné postupy a možnosti vyprošťovacího zařízení.

" Přejeme si, abyste nás nepotřebovali "