DA Ford Transit 260S

Při Výroční valné hromadě dne 8. 1. 2016 čekalo naše členy jedno smutné rozloučení. Po více jak třinácti letech předáváme dodávkové vozidlo DA Ford Transit 260S, které nám věrně a spolehlivě sloužilo po celou dobu provozu. Nezbývá než popřát kolegům z Volšov, aby i oni byli spokojeni stejně jako my a na Forda nedali dopustit. Vozidlo zůstává totiž nadále v majetku Městského úřadu v Sušici, bude jen o několik kilometrů dále v jiné zbrojnici. Po několika letech bylo vozidlo převedeno k SDH Chmelná.

Využití: Pro hospodářské práce ( dovoz stavebního materiálu, náhradních dílů, výstroje a věcných prostředků pro SDH a zásahovou jednotku SDHO, nákup a dovoz náhradních dílů na požární techniku a materiálu a nářadí do dílny). Dále je využíván zásahovou jednotkou SDHO Sušice při výjezdech k přepravě členů jednotky na místo zásahu, k dovozu sorbentu k odstranění uniklých provozních náplní z automobilů a k odvozu použitých požárních hadic od požáru.

Další využití nachází vozidlo u kroužku mladých hasičů. Je využíváno např. k dopravě dětí na výcvik stejně jako k přepravě soutěžního družstva dětí na místo soutěže.

Automobil je zařazen do složky IZS. Z tohoto důvodu je na střeše kabiny vybaven světelným výstražným a zvukovým zařízením doplněným majáčkem modré barvy na zadní části střechy nástavby a modrými výstražnými světly na přední masce vozu. Nedílnou součástí výbavy je vozová radiostanice Motorola.

Vozidlo pro SDH zakoupil zřizovatel SDHO město Sušice.

Po celou dobu provozu nedošlo na Fordu k žádné závažnější závadě. Byla provedena pouze oprava korodující karoserie.

Data o vozidlu:

Počet míst k sezení: 3+3

Rozměry:

délka: 4 834 mm

šířka: 1 974 mm

výška: 1 970 mm

Pohotovostní hmotnost: 1 709 kg

celková: 2 510 kg

užitečná: 801 kg

Pohon: 4x2 (přední náprava)

Nejvyšší povolená rychlost: 135 km/hod

Motor: Ford Werke 2.0

Palivo: nafta

Karoserie: samostatná – skříňová

Rok výroby: 2000

U SDH: od ledna 2003

" Přejeme si, abyste nás nepotřebovali "