CAS 32 S3R Tatra 148

Tyto vozidla byla především speciálně vyráběna na hašení vysoce hořlavých látek a to na letištích nebo v rafinériích. Toto vozidlo lze použít k okamžitému hašení vodou nebo pěnou z vlastních nádrží vody 6 000 litrů a 600 litrů pěnidla. Hasit se může jak za jízdy použitím dvou otočných lafet na nástavbě automobilu, tak i za klidu vozidla. Původně CAS 32 T 148 byla určena pro přepravu řidiče a šest osob, řidič a dvě osoby v kabině automobilu a čtyři osoby stáli na malé plošince v zadní části nástavby vozidla. Vozidlo je osazeno vodním čerpadlem o výkonu 3 200 l/min., toto čerpadlo je opatřeno plynovou vývěvou na spálené plyny, která má za úkol zavodnit čerpadlo.

CAS 32 T 148 rozšířila řady sučických zásahových vozidel v roce 1976. Stará bába, jak se Tatře přezdívá, prošla v roce 2006 repasí nástavby a dostala nový lak za cenu 1 644 000 Kč . Na úhradě opravy se podílelo hlavně město Sušice, HZS Plzeňského kraje, SDH Sušice a několik sponzorů. A tak naše Stará bába změnila svou podobu, navýšilo se a zmodernizovalo se její vybavení.

Výbava

Elektrocentrála Honda 5 kVA,

Stavěcí stožár s reflektory

Motorová pila Stihl

Plovoucí čerpadlo NAGARA

Proudnice na tuhé smáčedlo

Na navijáku 60 m dlouhá hadice na rychlý zásah

3 ks. Přetlakové IDP Pluto

1 ks. 6 kg RHP Práškový a 1. Ks RHP CO2

Na nástavbě ve dvou hliníkových úložných bednách jsou uloženy věcné prostředky jak k požárům, tak i k dopravním nehodám nebo technickým zásahům. Přístup na nástavbu je ze zadní části automobilu po odklopení hliníkového žebříčku

Dále v nástavbě je uložena hydrofoní souprava sorpčních prostředků, těsnících materiálů, základních ochranných pomůcek pro likvidaci havárií ropných kapalin

Vozidlo je vybaveno mobilní RDST Motorola, zvukovým výstražným zařízením doplněné modrými výstražnými světly a to vepředu i vzadu. Na zadní části přibyla i oranžová výstražná světla situovaná do řady.

Technická data

Motor: Vznětový, čtyřdobý, vidlicový, vzduchem chlazený osmiválec s přímým vstřikem paliva.

Délka: 8 760 mm

Šířka: 2 500 mm

Výška: 2 750 mm

Světlá výška vozidla při celkové hmotnosti: 290 mm

Maximální rychlost: 72 km/h

Spotřeba paliva: 38l/100 km/h

Kabina: 1+2

" Přejeme si, abyste nás nepotřebovali "