13.5.2021 DOPRAVNÍ NEHODA,VYPROŠTĚNÍ OSOB

Zásah, ke kterému jsou dobrovolní hasiči ze Sušice povoláni dne 13. 5. 2021 v 15,02 hod prokazuje, že nové vyprošťovací zařízení bude potřeba. U Čistírny odpadních vod Sušice došlo k nehodě osobního automobilu, hasiči jedou za kolegy z profesionální jednotky. Cestou přes Sušici se připravují na první a nejdůležitější úkol - vyprostit zraněné osoby a předat je do péče záchranářům. Po příjezdu na místo události zjišťují, že ve vozidle Škoda Octavia jel samotný řidič a byl krátce předtím bez použití vyprošťovacího zařízení z vozidla vynesen profíky. Vzhledem k závažnosti zranění je na místo nehody povolán vrtulník LZS a hasiči připravují pro stroj přistávací plochu. Poté transportují vážně zraněného řidiče do vrtulníku a nastává další úkol - úklid vozovky a příprava poškozené Octavie na odvoz odtahovým vozidlem. Mimo jiné je třeba přinést motor, který byl při nárazu odhozen cca 30 m od vozidla..... Po odjezdu odtahovky se hasiči vrací zpět s jednou již zde vysloveným přáním.....aby nemuseli vyprošťovací zařízení u těchto smutných událostí používat.

" Přejeme si, abyste nás nepotřebovali "