4.8.2021 aneb "Tři v jednom".


  Vyvěšeno dne: 04.08.2021

  
   Zveřejnil:  Hasič Tom

Při třech výjezdech v uplynulém týdnu dobrovolní hasiči vyhledávají pohřešované osoby. K prvnímu zásahu jsou povolání ve večerních hodinách 4. 8. 2021. Sušicí se zanedlouho rozléhají sirény projíždějících vozidel IZS, vzápětí je možno vidět kroužit nad městem a okolím vrtulník s termovizí. Pátrací týmy nemají mnoho informací v jakých místech by se mohl nalézat ztracený senior. V pozdních nočních hodinách je pátrání přerušeno. Hasiči ale nemají příliš času k odpočinku. Po několika hodinách burcuje spící Sušici poplachová siréna. Je 5. 8. a krátce před druhou hodinou ranní spěchají všichni k oblasti, kde byl speciálním vyhledávacím zařízením rozpoznán signál mobilního telefonu hledaného. Zde byl skutečně zraněný houbař nalezen. V odpoledních hodinách téhož dne jede výjezdová jednotka do Hartmanic. Zde oznamuje manželka že se dosud nevrátil její partner a má obavy o jeho zdravotní stav. Hasiči spolu s Policií ČR rozdělují oblasti, ve kterých zahájí pátrání. První zprávu dostávají od turistů - pohřešovaného pravděpodobně potkávali před několika hodinami. Určili i směr kterým šel. Všichni přejíždí k tomuto místu, kde se situace zdramatizuje po nálezu mobilního telefonu pohřešovaného a několika prázdných krabiček od léků. Muž naštěstí neodešel daleko a díky dalším svědkům byl brzy lokalizován prostor, kde byl vzápětí nalezen. Na čtyřkolce je transportován k silnici, kde si ho přebírá posádka vozu ZZS. Jsme rádi, že pátrací akce měly šťastný konec a všichni jsou doma v pořádku. Pokaždé byla naším velkým pomocníkem čtyřkolka. Díky ní je možno prohledat mnohem větší prostor.