2. 4. 2021 aneb "Tři v jednom".

Pátek 2. 4. 2021 aneb "Tři v jednom". Hasiči při dopolední brigádě v hasičárně, kdy likvidují staré sociální zařízení netuší, že s kolegy stráví i celé odpoledne a část večera. Ale kvůli něčemu úplně jinému. Zpátky do zbrojnice jsou voláni ve 13,40 hod. Ale poplachovou sirénou. V katastru obcí Rozsedly a Žihobce budou společně s ostatními složkami IZS nápomocni při pátrání po pohřešované osobě. Dalšího využití se tak dočká čtyřkolka, v terénu je neocenitelným pomocníkem. Rozdělení sektorů pro pátrání bude na náměstí v Kašperských Horách a tak tam urychleně převážíme na přívěsném vozíku za vozidlem Da Iveco Daily čtyřkolku, vzápětí na stejné místo směřuje s dalšími hasiči i CAS 20 S2r Tatra Terrno. Pátrání v terénu je většinou otázkou delšího časového období a tak všichni přítomní vítají odvolání akce - ještě před zahájením byla pohřešovaná seniorka nalezena. Nejdůležitější je ovšem zpráva, že paní je v pořádku. Jednotka se vrací zpátky do Sušice, hasiči odchází domů. Nikdo neví, že v 18,37 hod přiběhnou po zaznění poplachové zprávy opět do zbrojnice. S vozidlem CAS 20 S2r Tatra Terrno odjíždí do Pravdovy ulice. Zde se bude improvizovat, zatím nevíme jaký postup zvolit. Malé dítě zamklo rodiče na balkóně. Dostaneme se do bytu dveřmi? Nebo musíme vlézt na balkón a zkusit se do bytu dostat tudy? Štěstí ale stojí na straně rodiny, dveře do bytu nejsou uzamčeny a tak za přítomnosti Policie ČR otevírají hasiči byt a policisté jdou vysvobodit rodiče. Hasiči mohou odjet do hasičárny, ale domů nepůjdou. Profesionální jednotka je tou dobou u požáru stohu v Nezamyslicích a tak dobrovolní hasiči zůstávají na stanici v pohotovosti. Nebylo to zbytečné. Jejich třetím výjezdem je zanedlouho cesta do ulice 5. května, kde vytekla z dodávkového vozidla nafta a je nutné provést úklid vozovky. Na zásah jede CAS 20 S2r Tatra Terrno. Po úklidu ještě není "hotovo" - profíci jsou stále v Nezamyslicích a celá jednotka čeká dále ve zbrojnici v hotovosti na jejich návrat. Pokud Vás zajímá něco o Nezamyslicích - hořel zde stoh, kde bylo uskladněno cca 600 balíků slámy. Více jak dvě třetiny se povedlo zachránit.

" Přejeme si, abyste nás nepotřebovali "