18.5.2021 ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT,ZASYPANÉ ZAVALENÉ

Dnes opět jeden ze zásahů, který bychom si nepřáli. Z etických důvodů nechceme zacházet do podrobností, ale téměř všechno již bylo zveřejněno a tak napíšeme o něco víc, než jsme plánovali. Ale mnoho konkrétních detailů nečekejte..... Siréna se rozeznívá dne 18. května v 15,10 hod a textová zpráva prozrazuje hasičům, že bude třeba provádět vyproštění osob. Za několik minut vyjíždí směrem k vlakovému nádraží CAS 20 S2R Tetra Terrno následovaná DA Iveco Daily. Na místě již pracují zdravotníci. Zraněného muže není třeba vyprostit, protože je na přístupném místě. Část jednotky zůstává na místě připravená pomáhat s transportem pacienta do sanitky. Zbytek hasičů odjíždí urychleně do areálu bývalého ČSAD, kde má připravit plochu pro přistání vrtulníku LZS. Ten skutečně za několik minut přistává na určeném místě a hasičské vozidlo převáží lékaře a záchranáře k pacientovi, aby pomohli již přítomným zdravotníkům s přípravou pacienta na transport vrtulníkem. Za krátký okamžik je zraněný muž v sanitce a ta míří k vrtulníku, kde pomáháme s přeložením zraněného. Zakrátko vrtulník vzlétá a pilot okamžitě nabírá kurz do Fakultní nemocnice v Plzni. V ten okamžik si všichni jen přejeme, aby se těžce zraněný muž vrátil v pořádku domů. Jak jsme předeslali úvodem, nebudeme zveřejňovat více podrobností.

" Přejeme si, abyste nás nepotřebovali "